U15 and U18 Integrated tryout times have now been posted. Please scroll down to find the times. Groups will be posted Sept 1

Groups may be adjusted based on registration. If there are less than 80 skaters we will drop to 6 groups and if there are 10 goalies or less we will drop to 1 goalie group. Groups will be posted by August 13. There will be no requests for specific groups. 

U13 Competition Weekend

U13 Carded Tiering/Compeititon Weekend
Home Away
23-Sep 4:15 - 5:15 pm KTPN Kamloops 1 Vernon 2
5:00 - 6:00 pm PV Vernon 3 Winfield
5:30 - 6:30 PM KTPN Salmon Arm Kelowna 1
6:15 - 7:15 pm PV Penticton 2 Kelowna 2
6:45 - 7:45 PM KTPN PG West Kelowna 2
7:30 - 8:30 pm PV Kamloops 2 South Ok
8:00 - 9:00 PM KTPN Kamloops 3 Kelowna 3
24-Sep
9:00 - 10:00 am KTPN North Ok Castlegar
10:15 - 11:15 am KTPN Revelstoke Trail
11:30 - 12:30 pm KTPN West Kelowna 3 Kelowna 4
11:45 - 12:45 pm PV Penticton 3 Merritt
12:45 - 1:45 pm KTPN Williams Lake South Ok
1:00 - 2:00 PM PV Vernon 2 Penticton 2
2:00 - 3:00 pm KTPN 100 Mile House North OK
2:15 - 3:15 PM PV PG Kelowna 2
2:30 - 3:30 pm ENDERBY Salmon Arm Kamloops 1
3:30 - 4:30 PM PV Vernon 3 West Kelowna 3
3:45 - 4:45 pm ENDERBY Merritt Kelowna 4
4:45 - 5:45 PM PV Kamloops 3 Trail
5:00 - 6:00 pm ENDERBY Williams Lake Kamloops 2
5:30 - 6:30 pm KTPN Vernon 2 Kelowna 1
6:00 - 7:00 PM PV Castlegar Kelowna 3
6:15 - 7:15 pm ENDERBY Penticton 3 Revelstoke
6:45 - 7:45 pm KTPN Vernon 3 Kamloops 3
7:15 - 8:15 PM PV Penticton 2 West Kelowna 2
7:30 - 8:30 pm ENDERBY Winfield 100 Mile House
25-Sep 8:15 - 9:15 am ENDERBY PG Kelowna 1
9:30 - 10:30 am ENDERBY North Ok  Winfield
10:45 am - 11:45 am ENDERBY Revelstoke Kelowna 4
12:00 - 1:00 pm ENDERBY Salmon Arm Williams Lake
12:00 - 1:00 PM KTP Trail Kelowna 2
1:15 - 2:15 PM KTP Vernon 3 Castlegar
2:30 - 3:30 PM KTP 100 Mile House Kelowna 4
3:45 - 4:45 PM KTP Kamloops 1 South Okanagan
4:45 - 5:45 PM PV West Kelowna 3 Merritt
5:00 - 6:00 PM KTP Penticton 3 Kelowna 3
6:30 - 7:30 PM KTPN G. Vernon 2 Kamloops 2
7:45 - 8:45 PM KTPN Winfield West Kelowna 2

U15 Rep Tryouts

The Tier 2 and Tier 3 groups are now posted on the Rep pages for those teams.

U15 Competition Weekend

U15 Competition Weekend  -  Kamloops
Date Rink Start  time  End time HOME AWAY
23-Sep OLY 4:00 PM 5:00 PM Kamloops (3) North Okanagan (3)
24-Sep Memorial 8:00 AM 9:00 AM Kamloops (2) Kelowna (2)
Brock 8:00 AM 9:00 AM Kelowna (3) Penticton (3)
NHL 8:00 AM 9:00 AM Trail  (3) West Kelowna (3)
ValleyView 8:00 AM 9:00 AM Vernon (2) Penticton (2)
NHL 9:15 AM 10:15 AM Nelson (3) Kamloops (3)
Brock 9:15 AM 10:15 AM Cranbrook (2) Salmon Arm (2)
Valleyview 9:15 AM 10:15 AM West Kelowna (2) Williams Lake (2)
NHL  10:30 AM 11:30 AM West Kelowna (3) North Okanagan (3)
Brock 10:30 AM 11:30 AM 100 Mile (4) Summerland (4)
Valleyview 10:30 AM 11:30 AM South Okanagan (3) Winfield (3)
24-Sep Sandman 12:30 PM 1:30 PM South Okanagan (3) Salmon Arm (2)
NHL 12:45 PM 1:45 PM Vernon (2) Cranbrook (2)
OLY 12:45 PM 1:45 PM Kelowna (2) Penticon (2)
Brock 12:45 PM 1:45 PM Kamloops (2) Trail (3)
Valleyview 12:45 PM 1:45 PM West Kelowna (2) Nelson (3)
Memorial 1:00 PM 2:00 PM Kamloops (3)  100 Mile (4)
Sandman 1:45 PM 2:45 PM Williams Lake (2) Penticon (3)
NHL 2:00 PM 3:00 PM West Kelowna (3) Kelowna (3)
OLY 2:00 PM 3:00 PM Summerland (4) Winfield (3)
Setp 24  Sandman 3:45 PM 4:45 PM North Okanagan (3) Salmon Arm (2)
OLY 4:00 PM 5:00 PM West Kelowna (2) Winfield (3)
NHL 4:30 PM 5:30 PM 100 Mile (4) Trail (3)
Brock 4:30 PM 5:30 PM Summerland (4) Cranbrook (2)
Sandman 5:00 PM 6:00 PM Vernon (2) Nelson (3)
NHL 5:45 PM 6:45 PM Kamloops (2) Penticton (3)
Brock  5:45 PM 6:45 PM Kelowna (2) South Okanagan (3)
NHL 7:00 PM 8:00 PM Kelowna (3) Salmon Arm (2)
Brock 7:00 PM 8:00 PM Kamloops (3) Williams Lake (2)
NHlL  8:15 PM 9:15 PM West Kelowna (3) Penticton (2)
25-Sep NHL 8:00 AM 9:00 AM Winfield (3) Trail (3)
NHL 9:15 AM 10:15 AM Nelson (3) Kelowna (2)
NHL 10:30 AM 11:30 AM North Okanagan (3) Trail (3)
Valleyview 11:15 AM 12:15 AM 100 Mile (4) Cranbrook (2)
NHL 11:45 AM 12:45 PM Summerland (4) South Okanagan (3)
Sandman 12:00 PM 1:00 PM Penticton (3) Kamloops (3)
NHL  1:00 PM 2:00 PM Kamloops (2) Williams Lake (2)
Sandman 1:15 PM 2:15 PM West Kelowna (3) Vernon (2)
OLY 1:15 PM 2:15 PM Kelowna (3) Penticton (2)
Sandman 2:30 PM 3:30 PM West Kelowna (2) Salmon Arm (2)

U18 Rep Tryouts

Non Evaluated Skates
Date Time Arena Group Group
Fri Sept 9 8:15 - 9:15 pm  Rutland East White Blue
Sat Sept 10 8:15 - 9:15 pm  Rutland East White Blue
Evaluated Skates
Date Time Arena Group Group
Sun Sept 11 8:15 - 9:15 pm Rutland East White Blue
Mon Sept 12 7:45 - 9:00 pm  Rutland West All Goalies
Tues Sept 13 8:00 -9:15 Rutland East White Blue
Wed Sept 14 7:30 - 8:30 pm  Rutland East All Goalies
Thur Sept 15  8:00 - 9:00 pm Rutland East White Blue
Sat Sept 17 5:00 - 7:00 pm Rutland West vs West Kelowna

The following U18 Players in Group 1 will be on the Tier 2 team

Player Position
Branson Bonthoux Roberts Forward
Brogan Wood Forward
Connor Corrigan Forward
Dryden Girard Forward
Jaxon Wylie Forward
Jayden Mackie Forward
Evan Nichols Defence
Kaleb Poitras Defence
Colton Konrad Goaltender

The following players are in Group 2

Avery Lozinski Forward
Cohan Larson Forward
Joshua Douglas Forward
Kody Krivoshein Forward
Kyler Lyon Forward
Logan Janzen Forward
Lukas Kaiser Forward
Maddox Stevens Forward
Ranger Williams Forward
Tyler Ericcsan Forward
Brendan Valiant Defence
Jayden Tindale Defence
Kyle Vinton Defence
Landen Brown Defence
Memphis Critchley Defence
Wyatt Fuhrmann Defence
Kale Van De Sype Goaltender
Matthew Sowinski Goaltender
Ryder Marcinkoski Goaltender

The following players are in Group 3 

Demitry Augier Forward
Keenan Beriault Forward
Landon Mccoshen Forward
Maximillian Buhl Forward
Parker Steele Forward
Tidan Nicholson Forward
Braunson Wilkinson Defence
Carson Krahn Defence
Griffin Wood Defence
Joshua Faasse Mancuso Defence
Mark Messenchuk Defence
Maxim Kozlovic Defence
Carter Joyce Goaltender

U18 Competition Weekend

Ice for Competition Weekend  -  U18
Date Time  Arena Home Away
Fri Sept 23 5:00 - 6:15 pm Rutland East Kelowna 2 West Kelowna 2
5:15 - 6:30 pm Rutland West Kelowna 3 Winfield 
6:30 - 7:45 pm  RE Vernon 2 Salmon Arm 
6:45 - 8:00 pm RW Penticton 2 Kamloops
8:00 - 9:15 pm RE South Ok Castlegar
8:15 - 9:30 pm RW Penticton 3 Clearwater
Sat Sept 24 8:15 - 9:30 am RE Cranbrook Trail
8:30 - 9:45 am RW Spokane Williams Lake
9:45 - 11:00 am RE Kelowna 2 Vernon
10:00 - 11:15 am RW Salmon Arm  Penticton 2
11:15 am - 12:30 pm RE Penticton 3 Castlegar
12:45 - 2:00 pm RE Kelowna 3 South Ok
12:45 - 2:00 pm CNC 2 Winfield Clearwater
2:45 - 4:00 pm RW West Kelowna Spokane
3:45 - 5:00 pm RE Kamloops Cranbrook
4:15 - 5:30 pm RW Trail Williams Lake
Sun Sept 25 8:00 - 9:15 am RW Clearwater Spokane
8:15 - 9:30 am RE Cranbrook  Kelowna 2
9:30 - 10:45 am  RW Castlegar Vernon
9:45 - 11:00 am RE Salmon Arm Kelowna 3
11:00 am - 12:15 pm RW South Ok Williams Lake
11:15 am - 12:30 pm  RE Penticton 2 Trail
12:30 - 1:45 pm RW Penticton 3 Kamloops
3:30 - 4:45 pm  RW West Kelowna Winfield